Aylık arşivler: Mayıs 2013

Windows 7′de AppServ phpMyAdmin Açılmıyor Hatasının Çözümü

Merhaba değerli Php geliştiricileri, Windows 7 ile birlikte bir takım sıkıntılarında meydana çıkması bizleri Appserv‘den her ne kadar soğutsada şuanda en iyi derleyici rolünde olan appserv için çözümlerde yok değil. Eğer sizlerde Appserv kurduktan sonra phpmyadmin’e girişlerde sorun yaşıyorsanız aşağıdaki yolu izleyerek bu problemden kurtulabilirsiniz.
Okumaya devam et

Kadınlar Erkeklerden Ne Ister ? İlk Buluşmanın Nasıl Olması Gerekir ?

Kadınlar Erkeklerden Ne Ister ? İlk Buluşmanın Nasıl Olması Gerekir ?Son zamanlarda yapılan kamu araştırmalarında ortaya çıkan sonuç gayet ilginç. Meğersem erkeklerin kız tavlama sanatı olarak adlandırdığı ilk görüş, ilk bakışma, ilk buluşma meğersem biz erkeklerin bildiği gibi değilmiş. Aslında işin aslı bayanların düşünce sisteminden geçmektedir.
Okumaya devam et

WordPress Ücretsiz Youtube Botu

Merhaba arkadaşlar, wordpress sitelerinizde kullanabileceğiniz ücretsiz Youtube Botu’nu sizlere sunuyorum. Botun başlıca özelliklerinden biriside thumb resimlerini isterseniz sunucunuza çekebilirsiniz.
Ayrıca Thumb resimleri vs için özel alan kullanıyorsanız eğer onlarıda çok kolay bir şekilde ayarlayabilmenize olanak sağlıyor. Okumaya devam et

AÖF Bahar Dönemi Vize Sınav Sonuçları Açıklandı

Merhaba arkadaşlar, Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) Bahar dönemi vize sınav sonuçları açıklandı. Sınav sonuçlarına bakmak için AÖF resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.
Ben yine her zaman ki gibi sadece 1 dersten kalmışım bakalım hayırlısı bu dönem yine sınıf tekrarı görünüyor 🙂

Bahar Dönemi Damga Vergisi Ve Harçlar Bilgisi 4.Ünite

Açıköğretim fakültesinde okuyan arkadaşlar için bahar dönemi kredisi olan Damga vergisi ve harçlar bilgisi 4. ünite ders notudur.
Okumaya devam et

WampServer’da CURL Kütüphanesini Etkinleştirmek

Merhaba arkadaşlar, wamp server’da curl kütüphanesini kullanmak istiyor isek aşağıdaki adımları takip etmemiz gerekmektedir.

1- Öncelikle Wamp Server’ı kapatalım.
2- C:\wamp\bin\php\php5.3.x klasörüne giderek php.ini dosyasını açıyoruz.
3- ;extension=php_curl.dll satırına gelerek başındaki ; işaretini silelim.
4- C:\wamp\bin\apache\Apache2.2.11\bin klasöründen php.ini dosyasını açıyoruz ve burada da aynı şekilde ;extension=php_curl.dll satırına gelerek başındaki ; işaretini silelim.
5- Dosyalarımızı kaydedip Çıkıyoruz.
6- Wamp Server’ı yeniden başlatalım.
Okumaya devam et

Ajax Türkçe Karakter Sorununa Çözüm

Ajax, Javascript, Jquery ile uğraşan bir çok kişinin başına gelmesi muhtemel bir olaydır aslında. Her ne kadar olası bir durum olsada çözümüde bir o kadar basittir türkçe karakter probleminin.
Okumaya devam et