Aylık arşivler: Ekim 2013

Larry Ellison’un Yale Üniversitesi’ndeki Yarım Kalan Konuşması Sene 2000

AZ önce arkadaşım Beyazıt KÖLEMEN’in sosyal medya hesabında paylaşmış olduğu makaleyi bende buradan sizlerle paylaşmak istiyorum. Oracle bilgisayar şirketinin kurucusu ve genel müdürü Larry Ellison’un Yale Üniversitesi’nin 2000 yılı mezuniyet töreninde Yaptığı Yarım kalan Konuşması okumak istermisiniz?

(Larry dünyanın en büyük 2.şirketi oracle’ın kurucusu ve dünyanın en zengin 2.iş adamı)

“Yale Üniversitesi mezunları, daha önce böyle bir giriş görmediğiniz için özür dilerim ama benim için bir şey yapmanızı istiyorum. Lütfen, etrafınıza iyi bir bakın. Solunuzdaki sınıf arkadaşınıza bir bakın. Sonra sağınızdaki sınıf arkadaşınıza bir bakın. Ve şimdi şunu aklınıza koyun:
Okumaya devam et

Cep Telefonum Suya Düştü Ne Yapmalıyım

Merhaba arkadaşlar kullanmış olduğum cihaz Samsung Galaxy S4 bugün sabaha karşı uyandığımda nasıl olduysa turşu suyunun içerisine düşmeyi başarmış ve elbetteki açılmıyordu. Cep Telefonu Suya Düşerse Ne yapmalı diye bir çok makale okumuştum önceden ancak bir gün benim telefonumunda suya düşeceğini düşünmezdim. Gelelim telefonuma neler yaptım nasıl olduda Suya düşen telefonumu çalıştırdım birlikte görelim.
Okumaya devam et

Kurban Bayramı Tebriği

Merhaba değerli ziyaretçilerim, Arkadaşlarım, dostlarım, düşmanlarım Yaklaşan Kurban Bayramınızı En İçten Dileklerimle Tebrik ediyorum. Umarım, Bayramınız’da hiçbir aksilik yaşamazsınız. Malum Bayramlar arasında en çok kaza OLAN Bayram genellikle kurban bayramıdır.
Okumaya devam et

WHMCS 5.2.7 SQL Injection Açığı

Merhaba arkadaşlar, Birçok arkadaşımızın kullanmış olduğu WHMCS web hosting yönetim sisteminin her ne kadar güvenli olduğu söylensede bir çok soruda akıllarda soru işareti bırakmaktadır. Örneğin; Whmcs Güvenlik açığı varmıdır.
Whmcs SQL Injection Açığı varmıdır gibi.
Okumaya devam et

Plesk Panelde E-posta adresini doğrulayın

Merhaba arkadaşlar dün linux işletim sistemli ve Plesk kontrol panelli bir sunucu kurmuştum kendime. Outlook ayarlarını gerçekleştirirken Hesabınızın özelliklerindeki e-posta adresini doğrulayın. Sunucu yanıtı: 530 5.7.0 Must issue a STARTTLS command first. Şeklinde hata ile karşılaştım. Hatanın çözümü için aslında bir çok kişi bir çok yöntem yazmış ancak. Birçoğunu denememe rağmen başarıya ulaşamadım. En son yöntem olarak Plesk üzerinde kurulu gelen postfix‘i silerek Qmail‘i kurdum ve sorun düzeldi. Şimdi adım adım nasıl yaptım. Bir gözatalım.
Okumaya devam et

Python’a Başlangıç

Merhaba arkadaşlar, uzun zamandır monotonlaşan hayatımda Yeni bir programlama dili öğrenimiyle devam etmeye karar verdim. Ve ilk öğrenmeye karar kıldığım dil Python programlama dili. Bundan sonraki günlerimde Python ile programlama yaparak geçirmeyi düşünüyorum. Şuanda Python’a giriş yapmak için gerekli dökümantasyonları ve IDLE konsolunu kurmak üzereyim.
Okumaya devam et