Aylık arşivler: Ocak 2014

504 Gateway Time-Out Nginx Hatası

FastCGI CentOS 5-6 Timeout 500 Internal & 504 Gateway Error Solved – Çözümü

Merhaba Arkadaşlar,
Bu sayfayı okuyorsanız muhtemelen 500 internal server error ve/ya 504 gateway time-out nginx problemi canınızı epeyce sıkmış demektir. Şimdi bunlara biraz göz atalım: 500 Internal Server Error Hatası
Bu hatanın birden fazla sebebi vardır sık karşılaşılanları ise: Okumaya devam et

SQL Not Null ve Null Olayı

Merhaba arakdaşlar veritabanı ile uğraşan her arkadaşımızın bilmesi gereken ve her gün defalarca karşılaştığı bir terimden bahsetmek istiyorum makalemiz Ogan Ozdogan arkadaşımızdan alıntı yapılmıştır. SQL Not NULL Constraint ve Null Değer hakkındaki makaleye aşağıdan göz atabilirsiniz. Ogan OZDOGAN arkadaşımıza 2009 yılında yayınlamış olduğu bu makaleden dolayı teşekkür ederim.
Okumaya devam et

EntityRef: expecting

XML EntityRef expecting hatasının çözümü

Merhaba arkadaşlar çeşitli işlemlerimiz için xml oluşturabiliriz. Örneğin, Sitemap, Yada Rss feed gibi daha saymadığım bir çok işlemlerde imdadımıza XML yetişir. Ancak bazen tuhafta olsa, XML EntityRef Expecting hatası alırız. Aşağıdaki uygulama ve tablo çerçevesinde bu hatanın kaynağını ve çözümünü bulabilirsiniz.
Okumaya devam et

Bankalardan kredi çektiğinizde sizlerden masraf kesmektedir. Genel olarak ‘’Dosya masrafı’’ adı altında masraf alınır. Çekilen kredi Konut kredisi ise masraf alınan kalemler ipotek ücreti, ipotek fek ücreti,dosya masrafı,sigorta,ekspertiz gibi kalemlerdir. Ticari krediler haricinde bütün çekilen kredilerden alınan masrafları geri iade olarak alabiliyorsunuz. Peki bunları nasıl alabileceksiniz. Soru cevap şeklinde açıklama yapmaya çalışalım. Soru: Çektiğim krediden banka ne kadar masraf kesmiş bunu nereden nasıl öğrenebilirim ? Cevap: Bunu bankadan öğrenmeniz gerekecek. Bankaya gidip diyeceğiz şey ‘’ Bana çektiğim krediden kesilen masrafları gösterir dekontları,makbuzları verin’’ diyeceksiniz. Bana bunları vermek mecburiyetinde bunu unutmayın. Bu dekontlar karşılığı sizden ücret talep ederlerse o ücreti de verin makbuzunu alın onuda geri alabiliyorsunuz. Soru: Dekontları aldıktan sonra nereye başvurmamız gerekecek ? Cevap: Kesilen masraf 1.272.19 tl’nin altında ise ikametiniz olan yerin Tüketici Hakem Heyetine başvuruda bulunabilirsiniz. Kaymakamlık binasında olur genelde. Oraya gittiğinizde matbuu bir dilekce örneği vardır onu doldurmanız yeterli. 1.272.19 tl’nin üstünde ise ikametiniz olan yerin adliyesine giderek Tüketici Mahkemesine dava açmanız gerekecek. Not: Tüketici hakem heyetlerini ulaşmak için burada ki linki kullanabilirsiniz. http://www.tuketici.gov.tr/index.sne...emheyetibul_tr Soru: Tüketici Hakem Heyetine başvuruyu yaptık karar lehimize çıktı. Şimdi Ne yapmalıyız. Cevap: Karar vatandaşın lehine çıktığında ilk olarak bankaya ödemesi için gidiliyor. Fakat bankalar ödeme yapmıyor. Onun için paranızı icra takibi yolu ile almanız gerekecek. İcra takibi detaylarını anlatmıyorum şu anda. İlgiye göre detaylı bir şekilde anlatılır. Soru : Banka kredimi yapılandırdım. Yapılandırma ücretimi alabilirmiyim Cevap: Evet yapılandırma ücretlerinizide iade olarak alabiliyorsunuz. Soru: Bütün işlemler için Avukat tutmam şart mı ? Cevap: Hayır şart değil. Ama profesyonel bir yardım almanızı tavsiye ederim.

Bankadan Çekilen Kredi Masraflarını Geri Alın

Merhaba arkadaşlar, Eğer bankalardan kredi kullandıysanız ve herhangi bir masraf adı altında sizden kredi masrafı alındı ise bu makaleyi takip ederek, Bankadan Çektiğiniz Kredinin Masraflarını Geri Alabilirsiniz.
Bankalardan kredi çektiğinizde sizlerden masraf kesmektedir. Genel olarak ‘’Dosya masrafı’’ adı altında masraf alınır. Çekilen kredi Konut kredisi ise masraf alınan kalemler ipotek ücreti, ipotek fek ücreti,dosya masrafı,sigorta,ekspertiz gibi kalemlerdir. Ticari krediler haricinde bütün çekilen kredilerden alınan masrafları geri iade olarak alabiliyorsunuz. Peki bunları nasıl alabileceksiniz.
Okumaya devam et

Wordpress Video Öncesi Reklam

WordPress Siteler İçin Reklam Ekleme

Merhaba arkadaşlar, bugün nette en çok aranan ve sorulan sorulardan birisi olan wordpress siteler için içerik önü reklam ekleme hakkında kod uygulaması paylaşacağım. Genellikle arama metodu, WordPress video önü reklam olarak trend yapmıştır. Biz İçerik olarak değerlendiriyoruz ve sizler için kod uygulaması aşağıda bulunmaktadır.
Okumaya devam et

php dizi işlemleri

Php Dizideki Son Elemanı Bulmak

Merhaba arkadaşlar, bir php dizi elemanlarından sonuncuyu almak istediğimizde bunun için genellikle çok sık kullanılan iki yöntem vardır. Birisi End(); fonksiyonu kullanarak dizinin son elemanına erişim yapmak diğeri ise count fonksiyonu ile dizi içerisindeki eleman sayısını alarak -1 yapıp son elemana ulaşmak. Ancak 2.Yöntem performans açısından pek tavsiye edilmeyen bir yöntem olarak kalacaktır.
Okumaya devam et

Linux Shell Taraması

Linux Cpanel ve Plesk Kontrol Panellerinde Shell Taraması Yapmak

Merhaba arkadaşlar, bugün makalemizde çok sorulan sorulardan birisi olan linux cpanel veya plesk kurulu makinada kötü yazılımları tespit etmek. Biz makalemizde Linux Cpanel Shell Taramasını ve Linux Plesk Shell taraması için maldet shell tarama scriptini kullanarak anlatacağız.
Okumaya devam et