Aylık arşivler: Mayıs 2014

Şahıs şirketi açmak için neler gereklidir ?

Aslında yazmak istediğim bir konuydu, dünkü yazımdan sonra da şahıs firmasının nasıl kurulduğuna dair bilgi almak isteyenler olunca konu sıcakken değineyim dedim. Öncelikle şunu belirtmeliyim ki; öyle uzaktan baktığınızda çok zor, komplike bir iş gibi gözükse de sanıldığının aksine çok basit ve birkaç gün içerisinde halledebileceğiniz bir işlem. İçerisinde firma kelimesinin geçmesi insanı biraz ürkütüyor sanırım 🙂
İşleyişi hiç bilmediğinizi varsayarsak, ilk yapmanız gereken kendinize bir muhasebeci bulmak ve kapısını tıklatıp ne amaçla firma kurmak istediğinizi izah edip kendisinden kısaca bilgi almak; ki prosedürlerin bulunduğunuz yere göre değişiklik göstereceğini sanmıyorum ama yine de adım atmadan beraber çalışacağınız muhasebecinin bilgisini alın derim 😉 Hem kafanızdaki soruları sorun, hem de öncesinde muhasebecinin aylık ücretini netleştirin.
Okumaya devam et

SEO Uyumlu URL Yapısı Nasıl Olmalıdır ?

Arama motoru optimizasyonunda (SEO) websitenin url yapısı oldukça önemli bir parametredir. Sayfa başlığı ve meta etiketinin yanında anlamlı bir url bize gideceğimiz sayfa hakkında daha açıklayıcı bir bilgi vermiş olur. Hatta bir linke tıkladığımız zaman henüz sayfa açılmadan o sayfa hakkında anlam çıkarabileceğimiz tek parametre URL’dir.

Aşağıda seo uyumlu bir website inşa etmek isteyen webmasterların sitenin url yapısında dikkat etmesi gerekenleri listeliyorum.
Okumaya devam et

Google’ın Algoritmik Cezasına Yakalanmamanın 6 Yolu

Arama motoru cezaları internet pazarlama dünyasının öcüsüdür. Onlar ölümcüldür. Herşeye gücü yeten algoritmada birkaç ince ayarlarla online işinizi mahvedebilir. Eğer dikkatli olmazsanız, alacağınız ceza işinizi alt üst edebilir. Ben buna şahit oldum.

Bu yazımda size Google’ın dostu olmanızı, algoritma cezasından adım adım nasıl kaçınmanız gerektiğini anlattım. Böylece gelirinizi de yüksek tutabileceksiniz.

Fakat başlamadan önce, algoritma cezalarını gözden geçirelim.

Bu algoritmalar hakkında bilmeniz gereken 2 şey var:

1. Bu makalede algoritma cezaları hakkında anlattım – 2 tane arama motoru ceza türleri vardır – manuel ve algoritmik.
Okumaya devam et

Kocan Kadar Konuş

Kocan Kadar Konuş – Şebnem Burcuoğlu

“Türkiyede kadınların DNAlarına kodlanmış olan evlenme saplantısı, ne yazık ki bizim ailede daha yoğun. Millete ailesinden genetik miras olarak mavi göz kalır, bize bu evlenme saplantısı kalmış. Sinek kadar eri olanın dağ kadar feri olurmuş atasözü, anneannem Peykerin lafıdır. Yani o sözü söyleyen ata, bizzat benim anneannem.

Sözün özü, kocan varsa varsın, yoksa da geçmiş olsun. Hele ki bir de 30una gelip de bekâr kaldıysan bu dünyada yatacak yerin yok!”
Okumaya devam et

Mevlana

Aşkın Gözyaşları 2 – Hz. Mevlana – Sinan Yağmur

Aşkın Gözyaşları 2 – Hz. Mevlana – Sinan Yağmur
En mahrem bir gecenin, en matemli anında akıyordu gözyaşları. Sırların habercileri, hızına yetişemiyordu gözyaşlarının. Çok konuştuk, biraz da susalım. Susalım ve ağlaşalım. Aşkın Gözyaşları sağanağında, yitik cennetimize yol bulalım.
“5 Aralık 1273; Mevlâna gördüğü rüya ile kan ter içinde uyanır.
Şems’in seneler önce kaldığı odaya girer.
Taş duvarlar, tahta sedir, acem kilimi, odada her ne varsa hepsi Şems kokmaktadır.
Bakışları duvarda gezinir. Okumaya devam et

Kimya Hatun

Aşkın Gözyaşları 3 – Kimya Hatun – Sinan YAĞMUR

“Şems! Ey seyyarelerin en tekinsizi! Çarpacak bir beni mi buldun? İyi ki beni buldun. Hoş âmedî! Hoş âmedî! Seni arıyordum Şems! Ama dağıla dağıla. Seni bekliyordum Şems! Ama savrula savrula…
Allahım beni Şems ile yarala! Öyle yarala ki akan gözyaşlarım cehennemi söndürsün. Ağlamaktan kör olup görmesem de cennetini. Sen varsın ya! Şems, Kimyanın yüzüne doğru eğilirken, pencereden bir ışık huzmesi süzüldü odaya. Oda göz kamaştıracak bir şekilde ışıkla dolmuştu. Bir gül kokusu yayıldı odanın her yanına. Kimya başını pencereye doğru çevirdi. Hemen ayaklarını dizlerine, dizini ise karnına doğru çekti. Tıpkı bir bebeğin anne karnında durması gibi. Okumaya devam et

Sinan Yağmur

Kerbela Aşk’a Bela Hz. Hüseyin – Sinan Yağmur

Kim bir bardak soğuk su içerse beni hatırlasın.
Hz. Hüseyin

Kerbela, yeniden var olmak için atılmış ölümüne bir adımdır, ölümüne bin adımdır. Âşık olmanın adıdır ölüme en Yüce’nin hatırına. En Yüce’nin hatırına ölümle kıyılmış nikâhtır bu,
Hüseyni bir nikâh.
Okumaya devam et

Sinan Yağmur

Sinan Yağmur Kimdir ?

1965’te Kırşehir’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kırşehir’de tamamladı. Kırşehir İmam-Hatip Lisesinden 1984’te, Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden de 1990’da mezun oldu. Aynı yıl “Kelâm ve İslâm Felsefesi Ana Bilim Dalında yüksek lisansa başladı. 1991 senesinde Kadınhanı İmam-Hatip Lisesinde öğretmenliğe başlayan Sinan Yağmur, sırasıyla Konya Merkez İHL ve Meram Dr. Ali Rıza Bahadır İHL’de idarecilik görevlerinde bulundu. Halen Naciye Mumcuoğlu Lisesinde din Kültürü ve Ahlak bilgisi öğretmeni olarak görevini sürdüren Yağmur, evli ve iki çocuk babasıdır. Selçuklu Belediyesince organize edilen “Annelik Okulunda” aile içi iletişim, eşler arası sevgi konularında konferand,s etkinliğinde bulunan yazar ulusal ve yerel tv.lerde eğitim programlarına katılmıştır. Okumaya devam et