Aylık arşivler: Temmuz 2014

CSRF ile tüm siteler tehlike altında

Günümüzde, İnternet kullanımı hayatımızın önemli bir parçası haline geldi ve günlük hayatta yapılan işlerin birçoğu İnternet üzerinden yapılıyor. Bu işler arasında bankacılık işlemleri, alışverişler, mail gönderimleri gibi kişisel bilgi içeren önemli işlemler örnek gösterilebilir. İnternet’in kullanımının önem kazanmasıyla beraber bu uygulamaların geliştirilmesi sırasında yapılan hatalardan faydalanma teknikleri de ortaya çıktı. Bu tekniklerden biri de kullanıcıların bilgilerini çalınmasına, değiştirilmesine neden olan bir saldırı yöntemi olan CSRF(Cross-Site Request Forgery)’dir. CSRF saldırısı, web uygulamalarının geliştirilmesi aşamasında yapılan basit bir hatadan faydalanılmasıyla oluşur.
Okumaya devam et

Gaziantepli Şahinbey Kimdir ? 30 Yaşında Genç Bir Fidan

Ben Antepliyim Şahinim Ağam
Mavzer omzuma yük,
Ben yumruklarımla dövüşeceğim
Yumruklarım memleket kadar büyük
Şahin’i sorarsan otuz yaşında,
Süngüyle delindi köprü başında.
Çeteler toplanmış ağlar başında,
Uyan Şahin uyan,gör neler oldu.
Sevgili Ayıntap’a Fransız doldu.
Okumaya devam et

KreatifSOFT

KreatifSOFT – Yeni Trend Yazılım Şirketi

Merhaba arkadaşlar, 1 Haftalık tatilimi antalya’da geçirmeye karar verdim. Antalya’da bir çok arkadaşlarla buluşmayı ve yazılım şirketleri hakkında yorumlar yaparak yazılım ve teknolojiler üzerine konuşmaya başladık. Kaleiçi’nde bulunan bir mekanda çaylarımızı yudumlarken; KreatifSOFT‘un değerli sahiplerinden sayın Şahin SOLMAZ’ın aramıza katılması ve bizi ofisine davet etmesi sonucu 24.07.2014 tarihinde saat 15:00 sularında KreatifSOFT’a ziyaretimizi gerçekleştirdik.
Okumaya devam et

Opencart Sürümünde TL Para Birimi Ekleme ve Varsayılan Yapma Sorunu

Opencart Sürümlerinde TL Para Birimi Ekleme ve Varsayılan Yapma Sorunu

Arkadaşlar merhaba,

Opencart sistemi kurduktan sonra TL para birimi ekleyeceğim zaman

* Para Birimi Adı:
* Kodu:
Sol Sembol:
Sağ Sembol:
Basamak Ayırıcı:
Değeri:
Durumu:

Seçenekleri yer almakta, fakat forumda araştırma yapıp açılan konulara baktığım zaman ondalık ayıracı gibi şeyler yazıyor ve bu yüzden para birimi ekleyemedim. Bu ekleme olayını tam olarak nasıl yapabilir ve default olarak TL para birimini nasıl ayarlayabilirim?

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.
Okumaya devam et

sarı tutku

Ankara Sarı Tutku Coştu +18

Ankara’da bulunan sarı tutku ismiyle nam yapan bayan resmen coştu ve coşturdu. İşte o görüntüler.
ankara’da elhamra gazinosun’da müşterisini sahneye çıkarıp, erotik figürler eşliğinde ankara havası oynayan, alemci ankaralılar arasında hatırı sayılır namı olan bir kadın. araştırırken izlediğim bir videoyu tarif etmem gerekirse bir nevi gazino usulü kucak dansı yapıyor ama tabi dans kadının karşısındaki erkeğin abazanlığına göre değişebiliyor. bir erkek olarak hiç hoşlanmadım ama içinde ukte olanlar için adresi, saray gazinosu yanı.
Okumaya devam et

Stealth Marketing Nedir ?

Merhaba arkadaşlar, Son günlerde popüleritesi artmakta olan Stealth Marketing yöntemi hakkında bilgi paylaşmaya çalışacağız. Stealth Marketing Nedir gibi sorular artmaya başladıkça bizlerde buradan sizlere daha fazla ve daha kaliteli bilgi sunmak için Stealth Marketing hakkında makaleler hazırlamaktayız. Okumaya devam et