Aylık arşivler: Ocak 2015

öğretmen adayları

Öğretmen Diyarı – Memur ve Öğretmen Haberleri Sitesi

Merhaba arkadaşlar, Bu makalemizde Öğretmen Diyarı sitesinin genel özellikleri hakkında sizlerle bilgi paylaşımında bulunacağım.

Bir çok öğretmen adayı arkadaşımızın takip etmiş olduğu öğretmen atamaları haberleri, her zaman ilk önce öğretmendiyarı.com sitesinde yayınlanmaktadır.
Okumaya devam et

Leyla ela gözlü bir çöl ahusu

Leyla Ela Gözlü Bir Çöl Ahusu

bu akşam rüyamda leyla’yı gördüm
derdini ağlarken yanan bir muma;
ipek saçlarını elimle ördüm,
ve bir kemend gibi taktım boynuma
bu akşam rüyamda leyla’yı gördüm.
Okumaya devam et

Kavak Ağacı ile Kabak

Kavak ile Kabak Ağacının Hikayesi – Kıssadan Hisse

Kavak Ağacı ile Kabak

Ulu bir kavak ağacının yanında bir kabak filizi boy göstermiş. Bahar ilerledikçe bitki kavak ağacına sarılarak yükselmeye başlamış.

Yağmurların ve güneşin etkisiyle müthiş bir hızla büyümüş ve neredeyse kavak ağacı ile aynı boya gelmiş. Bir gün dayanamayıp sormuş kavağa:

-Sen kaç ayda bu hale geldin ağaç?
-On yılda, demiş kavak.
-On yılda mı? Diye gülmüş ve çiçeklerini sallamış kabak.
-Ben neredeyse iki ayda seninle aynı boya geldim bak!
-Doğru, demiş kavak.
Günler günleri kovalamış ve sonbaharın ilk rüzgârları başladığında kabak üşümeye sonra yapraklarını düşürmeye, soğuklar arttıkça da aşağıya doğru inmeye başlamış. Sormuş endişeyle kavağa:
-Neler oluyor bana ağaç?
-Ölüyorsun, demiş kavak.
-Niçin?
-Benim on yılda geldiğim yere, iki ayda gelmeye çalıştığın için.

Sonuç:
Kolay kazanılan, kolay kaybedilir. Dev gibi eserler verebilmek için, karınca gibi çalışmak gerekir, derler.

godaddy domain indirim

Godaddy Indirim Kuponları

Merhaba arkadaşlar, Hergün güncellemeyi umut ettiğim bu konuyu şimdiden siz değerli arkadaşlarım için paylaşıma açıyorum.

Hepimizin bildiği gibi godaddy domain indirim kuponlarını yakından takip etmek tam bir mesele. Bugün geçerli olan kod yarın geçerliliğini kaybediyor. Okumaya devam et

saldırı pc

Saldırıya uğrayan PC’nizi kurtarın!

Web tarayıcısı, e-posta istemcisi gibi ağa bağlanan herhangi bir program çalıştırmayın. Komut satırında netstat yazın ve Enter’a basın. Ekrana bağlantıların bir listesi gelecektir. Bunların çoğu yerel adres kısmında 127.0.0.1 veya bilgisayarınızın IP adresini gösterecek, uzak adres olarak bilgisayarın adını gösterecektir.

IP adresinden sonra bir virgül ve kullanılan port numarasını göreceksiniz. Yabancı IP adreslerine giden tüm beklenmedik bağlantıları incelemelisiniz. Bu bağlantıların çoğu zararsızdır ancak yine de emin olmalısınız.

Yabancı IP adreslerini anlaşılır bir hale getirmek için netstat -f komutunu çalıştırmanız gerekiyor. Bu kez daha uzun bir liste karşınıza gelecektir. Burada DNS isimleri olarak çözülemeyen bazı IP adreslerini de göreceksiniz. Bu DNS isimlerinin ve adreslerinin tümünün izini sürmeniz mümkündür.

Öncelikle web tarayıcınızı açın ve www.ip-adress.com/ip_tracer adresine gidin (adreste tek d harfi var). Tanıyamadığınız IP adresini veya domain adını girin ve Enter’a basın. Gösterilecek sonuçlar oldukça faydalı olabilir.

Yakup Yavru

Sağ Salim 2 Aman Tanrım Didim – Ananı S.

Merhaba Arkadaşlar, Sağ Salim’in mükemmel repliklerinden Aman Tanrım Didim Ananı Sikim repliğini sizlerle paylaşmak istedim. Şeker Gibi adam bu yahu. Nasıl da küfür ediyor. 🙂 Aman Tanrim Dedim Anani Sikiym 🙂
Okumaya devam et

Indir.com Hediyesi

Yeni Yıl Hediyem Indir.com’dan

Merhaba arkadaşlar, Yeni Yıl’a istinaden Indir.com bu güzel projeyi organize ederek, Bir çok kişiye yeni yıl hediyesi gönderdi. Elbette ki bende nemalandım hediyeden :). Imza Internet Teknolojileri Yönetici Ortaklarından, Hasan YAŞAR hocamız benimle iletişime geçerek, bana hediye göndereceklerini söyledi. Şaşırdımmmm, Şaşırdımmm, Şaşşşşşırddımm. Çünkü ilk kez hediye kabul edecektim. Tabii ki de kitap alışverişlerini saymazsak o benim için hobi. Okumaya devam et