Aylık arşivler: Mart 2015

cpanel subdomain oluşturma hatası

Cpanel Subdomain Oluşturma Hatası Çözümü

Merhaba arkadaşlar, yeni kurulum cpanelde genellikle karşılaşılabilecek bir hata olarak gelen “The System Experienced a Problem During the Creation of the “example” Subdomain” şeklinde ki hatayı gidermenin çözümü çok basit.

The System Experienced a Problem During the Creation of the “example” Subdomain hatasının çözümü için, aşağıdaki işlemi yapmanız yeterlidir.
Okumaya devam et

SolusVM Openvz Quota Disk Problemi

SolusVM Openvz Quota Disk Problemi

SolusVM ile sanallaştırılmış sunucularda bu probleme rastlarsınız. cPanel disk limitleri gözükmez, disk ile ilgili güncelleme yapmaz ve plesk panelde domain silerken problem yaşarsınız. Bunun gibi bir çok neden bulunabilir. Problemin kaynağını çözmek çok basit, alttaki adımları uyguladığınızda Vps’te problemi düzeltmiş olacaksınız.
Okumaya devam et

Mysql Tuning

Plesk Admin Şifremi Unuttum – Çözümü SSH

Merhabalar Arkadaşlar, Plesk panel kullanan vps yada sunucu sahibi bir çok kişinin başına gelebilecek olan plesk panel şifremi unuttum olaylarının çözümü çok basit.
Aşağıda bulunan 1 satırlık linux komutu ile plesk admin şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.
Okumaya devam et

DNS Önbelleği Temizleme

DNS Önbelleği Temizleme

Merhaba arkadaşlar, Dün SEO danışmanlığı nedir konulu makalemizin ardından bugün “DNS Önbelleği Temizleme” konulu makalemizi sizlerle paylaşıyoruz.

DNS adresleri internet servis sağlayıcısından otomatik olarak istemcilere verilir. Fakat bazı durumlarda dns adresi isteğe bağlı olarak getirilir. Daha çok sabit ip adresi olan web servislerinin kendilerina ait bir dnsleri bulunur ve internet üzerindeki tüm web sitesi adreslerinin DNS sunucuları farklıdır.

Bir istemci (bilgisayar) internete bağlanırken, servis sağlayıcısından aldığı DNS adresini hafızasında tutar. Hafızasına aldığı bu DNS adresi için tekrar servis sağlayıcısından DNS adresi talebinde bulunmaz ama bazen bu hafızadaki DNS sunucu adresleri geçerliliğini kaybeder veya ilgili web sitesi DNS değiştirebilir. Her ne kadar DNS problemleri farklı yollarla da gelişmiş olabilse de genel anlamda bir web sitesine erişim problemi ya bilgisayarın daha önceden aldığı DNS adresinin geçerliliğini kaybetmesinden veya bağlanılmak istenen web sitesinin DNS adresini değiştirmesinden kaynaklanmaktadır.

Bu nedenle zaman zaman web sitelerine erişimde bir takım sıkıntılar yaşanır. Bu problemi düzeltmek için aşağıdaki uygulamayı yapmanız ve böylece DNS Önbelleği Temizleme işlemini gerçekleştirmeniz yeterli olacaktır. Bu uygulama ile bilgisayarınızın DNS hafızası temizlenecek ve yeni bir IP adresi alacaksınız.

Başlat > Çalıştır (veya windows+r) menüsünü tıkladıktan sonra ekrandaki kutucuğa cmd yazıyoruz. Gelen msdos komut ekranına sırasıyla aşağıdaki komutları yazıyoruz. Her bir satır komutu yazdıktan sonra Enter tuşuna basıyoruz:

Ardından sırasıyla aşağıdaki komutları yazıp enter tuşuna basıyoruz:

ipconfig /flushdns
ipconfig /release
ipconfig /renew
exit

DNS Önbelleği Temizleme

DNS Önbelleği Temizleme

SEO danışmanlığı

SEO Danışmanlığı Nedir?

SEO Danışmanlığı arama motorlarında görünürlülüklerini
arttırarak satışlarını arttırmak, marka bilinirliliğini sağlamak ve daha fazla
yeni müşteri ile iletişime geçmek isteyen firmalara SEO danışmanlarının ya da
SEO firmalarının vermiş olduğu danışmanlığa denilir.
Okumaya devam et