Aylık arşivler: Ağustos 2015

seo danışmanı ferdi kucuk

Seo danışmanı ne yapar ?

Merhabalar arkadaşlar, Bu makalemizi “seo danışmanlığı” ve “Seo Danışmanı” kelimelerinin anlam olarak aynı olduğunu ve neden 2 ayrı kelime gibi göründüğüne bir göz atalım.
Öncelikle, Arama motoru optimizasyonu olarak yapılan işin üstlenicisine SEO danışmanı, Üstlenen kişinin yapmış olduğu işe yani vereceği hizmete ise Seo danışmanlığı denir.
Okumaya devam et

Standart Linux Hosting Paketleri

Hosting Nedir? Hosting Nasıl Kullanılır?

Bir web sitesi yapmak istiyorsunuz ve tam olarak mantığını anlamıyorsanız. Sizler için harika bir rehber hazırladık.
Öncelikle web site yapabilmek ve bunu resmiyete dökmek istiyorsanız öncelikle domain yani alan adı daha da açık anlatımıyla “.com” gibi domainler almalısınız. Bununla beraber web sitenizin dosyalarını atacağınız bir hosting almalısınız. Daha sonrasında bu iki ürünü birbirine bağlayarak web sitenizi açabilirsiniz.
Hosting’in anlayacağımız açıklaması kısaca:
Web sitenizin açılması için kullanılan dosyaların atıldığı sanal bir yerdir. Bu kısma dosyaları atıp, domain adresiniz üzerinden girerek gerekli kurum işlemlerini yapmalısınız.
Okumaya devam et

SEO Danışmanlığı

Seo için, Lokasyon ve Alanadının Önemi

Merhaba arkadaşlar, uzun bir aradan sonra bu makalemizi, SEO Danışmanlığı kategorisine uygun bir şekilde açmaya çalıştık. Öncelikle makale yazarı; ÇAĞATAY BELGEN‘e teşekkür ederiz.

Alan adı ve Hosting lokasyon seçiminin SEO’ya etkisi
Bu sorunun yanıtı hem evet, hem de hayır. İlk önce bu yazıyı 2014 Ağustos ayında yazdığımızı belirtelim. 2010 yılında aynı sorunun cevabı “kesinlikle evet” olabilirdi.

Yazımız her zamanki gibi Google odaklı olacak. Yandex her ne kadar Türkiye pazarında aktif görünse, tarayıcıları sayesinde az da olsa yaygınlaşmaya başlasa bile, Google’ın Türkiye’deki pazar payı %95’in üzerinde. (kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/26016675.asp)

Alan Adlarının SEO’ya etkisi
2014 yılında 100’ün üzerinde yeni alan adı uzatısının devreye girmesiyle ülke uzantılarının artık pek bir anlamı kalmamıştır (yeni alan adları). Hiç bir etkisi yoktur diyemiyoruz. Şöyle ki; Google Web Yöneticisi Araçları’nda dikkat edecek olursanız, “Uluslararası Hedefleme” bölümünde, örneğin .com.tr alan adları otomatik olarak “Türkiye” ile ilişkilendirilir.
Okumaya devam et

Malware Detect

Linux Malware Detect ile ClamAV as Antivirus Engine Kurulumu – Sunucu Shell Taraması

Merhaba arkadaşlar, Linux sunucumuz hazır ancak virüs taraması mı yapmamız gerekiyor ?
Çok basit bir şekilde malware detect ve ClamAV kurarak hemen taramaya başlayabiliriz.
Okumaya devam et