Kategori arşivi: Genel

MEB 2015 Şubat öğretmen ataması kontenjan bilgileri ve taban puanları

MEB 2015 Şubat öğretmen ataması kontenjan bilgileri ve taban puanları

Milli Eğitim Bakanlığı’nca (MEB)2015 yılında düzenlenecek olan 15 bin öğretmen ataması ile ilgili kontenjan bilgileri ve taban puanlarını sizler için derledik. Öğretmen ataması sonucu oluşam minimum puanlar ve branşlara göre başvuru ve atanan sayıları ve yeni gelişmeleri bu haberden takip edebilirsiniz.
Okumaya devam et

öğretmen adayları

Ve Öğretmen Atamaları İçin Taban Puan Açıklandı

Merhaba arkadaşlar, Öğretmen Atamalarında taban puan açıklandı ve yine ilk önce bizleri bildiren site; ogretmendiyari.com oldu. Buradan Ogretmendiyari.com sitesinin değerli yöneticilerine teşekkür ederim. Henüz fazla geçmemişti öğretmen haberleri ile ilgili blogumda konu açalı. Ve ogretmendiyari.com bugun 2.bombayı patlatarak öğretmen adayları için, 6 şubatta yapılacak olan öğretmen atamalarına ilişkin taban puanlarının açıklandığını bizlere bildirdi.
6 Şubatta yapılacak olan öğretmen atamalarına ilişkin detaylı bilgiye ogretmendiyari.com sitesinden ulaşabilirsiniz.

öğretmen adayları

Öğretmen Diyarı – Memur ve Öğretmen Haberleri Sitesi

Merhaba arkadaşlar, Bu makalemizde Öğretmen Diyarı sitesinin genel özellikleri hakkında sizlerle bilgi paylaşımında bulunacağım.

Bir çok öğretmen adayı arkadaşımızın takip etmiş olduğu öğretmen atamaları haberleri, her zaman ilk önce öğretmendiyarı.com sitesinde yayınlanmaktadır.
Okumaya devam et

gripin-yolcu-yolunda-gerek-ferdikucuk

Gripin – Yolcu Yolunda Gerek

Merhaba arkadaşlar, Geçen gün cumhuriyet meydanında dolaşırken bir kaç gencin birleşerek bu şarkıyı söylediğini duydum. Sözleri gerçekten hoşuma gitti. Ve sonrasında ofise gelene kadar tabiside unutmuşum siz diyin 20 gün ben diyim 20 dk 🙂 bu şarkıyı aradım ve sonunda GRIPIN’in söylemiş olduğunu öğrenmemle birlikte şuana kadar üst üste alt alta yan yana en az 95 kere dinlemişimdir size de tavsiye ederim.

Sevmek eskidenmiş güzelim
Sanki yıllar öncesinde kalan aşkımız bir masalmış bir tanem
Düş yerine gerçekmiş yaşanan
Yarınlar bizim için geç artık
Okumaya devam et

KPSS Sonuçları

2014 Ortaöğretim ve Önlisans KPSS Sonuçları Açıklandı

Merhaba arkadaşlar, 2014 Ortaöğretim ve Önlisans KPSS Sonuçları açıklandı mı gibi sorular gelmektedir. Ancak ÖSYM bu konuda herhangi bir şekilde açıklama yapmamıştır. Tahminlerimize göre 2014 Ortaöğretim KPSS sonuçları bu haftaiçi açıklanacak gibi duruyor.
Okumaya devam et

10 kez başarısız olan bir girişimciden öğrenebileceğiniz 9 ders

“10 işten dokuzu başarısız oluyormuş: Ben de kusursuz bir plan yaptım – ve 10 yeni iş kurdum.“ Robert Kiyosaki

Kiyosaki doğru söylemiş.

Ama kurduğunuz 10 işin hepsinde başarısız olmanıza rağmen, sonunda 3 milyon Dolarlık bir şirket yaratabilmek nasıl bir duygudur acaba?

O zaman sizi Classy Llama’nın kurucu ortağı ve CEO’su olan Kurt Theobald’la tanıştırayım.
Okumaya devam et

VMware İşletim Sistemi Iso Dosyası Yükleme

Merhaba arkadaşlar, aslında iso yüklemenin bildiğim kadarı ile 2 yolu var birisi datastore içerisine upload etmek, diğeri ise SSH kullanarak iso dosyasını çekmek. Hangisi daha çabuk ve daha hızlı olur diye soracak olursanız eğer bence SSH kullanarak VMWare iso dosyası yüklemek daha hızlı olacaktır. Okumaya devam et

Bilgisayarınızdan VMware Vsphere Client e Kopyala Yapıştır Uygulaması

Genellikle sanallaştırma olarak bir çoğumuz VMware kullanırız. VMware Vsphere ile çalışırken bir sanal sunucunuzun Vsphere konsolunu açtığınızda kendi bilgisayarınızdaki bir dosyayı kopyalayıp Vsphere konsolundan bir sanal sunucuya yapıştırmak için aşağıdaki adımları gerçekleştirin.
Okumaya devam et

Linux Plesk Paneli Bir Tık Ile Otomatik Kurulum Yapmak

Merhaba arkadaşlar, Linux centos kurulu sunucularımızda plesk panel kurmak bazen bizleri sinir ve stres bakımından en üst düzeye çıkartmaktadır. İşte bugün sizlere kendi kullanmış olduğum yöntem olan tek tık ile plesk panel kurulumunu anlatacağım. Aşağıda yazan uygulama kodunu ssh root girişi yaparak çalıştırdığımızda yaklaşık 5 – 10 dk içerisinde plesk panelimiz kurulmuş olacaktır. Okumaya devam et