Kategori arşivi: Hayattan

indir.com mobil uygulama

indir.com Mobil Uygulama Yarışması Başlıyor

MOBİL UYGULAMA YARIŞMASI 2016 BAŞLIYOR
Bu yıl 3.sü düzenlenen ‘’ indir.com mobil uygulama yarışması 2016‘’ başvuru süreci başladı. Birinci olan yarışmacının Silikon Vadisi gezisine gideceği etkinlikte birbirinden değerli ödüller veriliyor.
1 Ocak 2016 tarihinden itibaren yayınlanan mobil uygulamalar ile katılabildiğiniz yarışmada ister bireysel olarak isterseniz de 3 kişiyi geçmeyen gruplar halinde yarışabilirsiniz.
Okumaya devam et

Ankara ek iş ilanları

Evde Montaj İşi Ankara Ek İş İlanları

Evde Montaj İşi Ankara Ek İş İlanları
Kadınların iş arayışları ev ortamında daha rahat olmaları açısından araştırılarak düşünülmelidir.
Bu nedenle evde iş imkânları olan birçok meslek ve ek iş bulunmaktadır.
Bunların katkısı küçük ama birçok yerden sizlere katkısı olan işler olacaktır.
Okumaya devam et

Yeni Sahte – Dolandırıcılık Yöntemi – WhatsApp Dikkat Edin

Merhaba arkadaşlar,

Sabah saatlerinde telefonuma düşen bir mail uyarısı ile gözlerimi açtım.
Mail başlığında yazan
WhatsApp Notifier Gönderici Kimliği ile Incoming voicemail 4:11AM Konulu bir mail gelmiş.

Mail adresine baktığımda ise; (danitabc@northstate.net) Hemen tuhafıma gitti ve araştırdım. Bu tip maillerin fake / Sahte dolandırıcılık yöntemi olduğunun kanısına vardım.

Sizlerden ricam, Bu tip mailleri kesinlikle silin veya spamlayın.

İyi günler dilerim.

Milli Savunma Bakanlığı

İlkokul mezunlarına askerlik müjdesi

Kara Kuvvetleri Komutanlığı, ilköğretim ve dengi okullardan mezun olanların da sözleşmeli er olmak için başvurabileceklerini bildirdi
Kara Kuvvetleri Komutanlığı’ndan yapılan açıklamada, Milli Savunma Bakanlığı‘nın onayladığı değişikliğe göre, ilköğretim ve dengi okullardan mezun olup, askerlik hizmetine başlamamış veya askerliğini er ya da erbaş olarak yapmış ve 25 yaşını bitirmemiş kişilerin sözleşmeli er olabileceği kaydedildi. Okumaya devam et

limon sarimsak

Limon Suyu ve Sarımsak Mucizesi – Faydaları

MALZEME:2 litre limon suyu,40 diş soyulmuş ve ezilmiş sarımsak,ağzı sıkı kapanan koyu renkli veya üzeri kağıtla kapatılmış bir kavanoz lazım.

Limonların suyunu iyice sıkıp kavanoza doldurunuz,soyulmuş 40 diş orta boy sarımsağı yıkamadan ve ezerek limonun içine atıp kavanozun kapağını kapatıyoruz,25 gün boyunca normal ılık bir yerde saklanıp hergün çalkalanacak,(sarımsaklar iyic erimiş olacak)25 gün sonra kavanozu açıp her sabah aç karnına yarım veya içebiliyorsa bir çay badağı içiyoruz.kavanoz bitene kadar içilecek,kapağı hep kapalı olacak,kavanoza asla su,şeker v.b karıştırlmayacak .Ancak çay bardğına aldığınız kısmını dilersek sulandırarak içebiliyoruz.Bunu içtikten sonra en az yarım saat birşey yiyip içilmeyecek,yarım saat geçtikten sonra kahvaltı yapılacak.Mümkünse her sabah aynı saatte içilecek.
Okumaya devam et

DNS Önbelleği Temizleme

DNS Önbelleği Temizleme

Merhaba arkadaşlar, Dün SEO danışmanlığı nedir konulu makalemizin ardından bugün “DNS Önbelleği Temizleme” konulu makalemizi sizlerle paylaşıyoruz.

DNS adresleri internet servis sağlayıcısından otomatik olarak istemcilere verilir. Fakat bazı durumlarda dns adresi isteğe bağlı olarak getirilir. Daha çok sabit ip adresi olan web servislerinin kendilerina ait bir dnsleri bulunur ve internet üzerindeki tüm web sitesi adreslerinin DNS sunucuları farklıdır.

Bir istemci (bilgisayar) internete bağlanırken, servis sağlayıcısından aldığı DNS adresini hafızasında tutar. Hafızasına aldığı bu DNS adresi için tekrar servis sağlayıcısından DNS adresi talebinde bulunmaz ama bazen bu hafızadaki DNS sunucu adresleri geçerliliğini kaybeder veya ilgili web sitesi DNS değiştirebilir. Her ne kadar DNS problemleri farklı yollarla da gelişmiş olabilse de genel anlamda bir web sitesine erişim problemi ya bilgisayarın daha önceden aldığı DNS adresinin geçerliliğini kaybetmesinden veya bağlanılmak istenen web sitesinin DNS adresini değiştirmesinden kaynaklanmaktadır.

Bu nedenle zaman zaman web sitelerine erişimde bir takım sıkıntılar yaşanır. Bu problemi düzeltmek için aşağıdaki uygulamayı yapmanız ve böylece DNS Önbelleği Temizleme işlemini gerçekleştirmeniz yeterli olacaktır. Bu uygulama ile bilgisayarınızın DNS hafızası temizlenecek ve yeni bir IP adresi alacaksınız.

Başlat > Çalıştır (veya windows+r) menüsünü tıkladıktan sonra ekrandaki kutucuğa cmd yazıyoruz. Gelen msdos komut ekranına sırasıyla aşağıdaki komutları yazıyoruz. Her bir satır komutu yazdıktan sonra Enter tuşuna basıyoruz:

Ardından sırasıyla aşağıdaki komutları yazıp enter tuşuna basıyoruz:

ipconfig /flushdns
ipconfig /release
ipconfig /renew
exit

DNS Önbelleği Temizleme

DNS Önbelleği Temizleme