Etiket arşivi: seo

seo da 12 yıllık tecrübe

SEO’da XX Yıl tecrübeli arkadaşlar

Merhaba arkadaşlar,

Birkaç gündür adwords reklamlarında görüyorum. SEO’da 16 Yıllık tecrübe, SEO’da 15 Yıllık tecrübe, SEO’da 10 Yıllık tecrübe, SEO’da 13 Yıllık tecrübe şeklinde reklamlar veren arama motoru optimizasyonu yapan şirketleri / şahısları şiddetle kınıyıroum.

Seocular veya seocu gibi geçinenler, SEO tabiri ilk 2006 yılında çıkmışken siz nasıl oluyor da 16 yıllık tecrübeye sahip oluyorsunuz ?

Şuan adwords reklamlarında 1 tane buldum ve 12 yıllık tecrübe 🙂

seo da 12 yıllık tecrübe

seo da 12 yıllık tecrübe

Bu amına koduğumun seosu 20 yıl önce çıktıda bizim mi haberimiz yok ? yada arama motorları ile 20 yıl öncesinde özel bir anlaşmanız mı vardı ?

Milleti kandırmanın lüzumu yok.

İşinizi zaten yapabiliyorsanız gelir müşteri sizi bulur.

Ha yok biz işimizi yapamıyoruz adwords kanalıyla milleti kendimize çekmeye çalışıyoruz diyorsanız siz bilirsiniz.

Ancak yalana dolana ali cengiz oyununu gerek yok.

SEO danışmanlığı yapmanız için daha yiyecek 40 fırın ekmeğiniz var.

Not : Bu yazı herhangi bir firma, şahıs veya şirketi rencide etmek amaçlı yazılmamıştır. Bilgi paylaşımı olarak değerlendirmekteyim.

görsel adı ve title

Seo için Resimlerin Önemi ve Resimleri Optimize Etmek

Merhaba arkadaşlar,

Bu makalemizde SEO için, Görsellerin öneminden ve görsellerle seo çalışması nasıl yapılır bunlara değineceğiz.
SEO Danışmanlığı yapan bir çok arkadaşın es geçmiş olduğu bu yöntem aslında SEO çalışması açısından oldukça büyük öneme sahip.

Okumaya devam et

humansTXT-nedir

Seo Hakkında Güzel Bir Bilgi

Merhaba arkadaşlar, Bu makalemi az önce R10 forumlarında denk gelmiş olduğum bir yazıyı paylaşarak devam etmek istiyorum. SEO çalışmaları konusunda ki bu makale için yazar (s7e7v7e7n7) arkadaşa çok teşekkür ediyorum.

Öncelikle kendimi size tanıtmak isterim. Ben 30 yaşında bir web girişimci ve web tasarımcısıyım. 6 Yıldır web siteleri yapıyorum ve yaklaşık 4 yıldır kendi sitelerimde seo denemeleri ve testleri yapıyorum. PHP bilgim üst düzey değildir fakat araştırma ve bilgi toplama konusunda başarılı olduğumu düşünüyorum.

5 ay önce çalıştığım iş yerimden ayrıldım ve artık zamanımın çoğunu kendim için siteler yaparak / tasarlayarak geçiriyorum. Tüm sitelerimin toplam ziyareti günlük ortalam 100 bin civarındadır. Ailemin geçimini de bu sitelerden kazandıklarım ile sağlıyorum.

Belirtmek isterim ki hiçbir zaman SEO konusunda ücretli destek vermedim, ve vermeyide düşünmüyorum. Yazının en altında nedenini de anlatacağım.

Uzun süredir bu yazıyı yazmak istiyordum. Uzun bir yazı olacak şimdiden uyarayım. Çünkü bende buradaki çoğu kişi gibi, SEO’cuyum diye geçinen kişilere oldukça fazla para kaptırmış ve hiçbir sonuç alamamış birisiyim. Ve artık resmen insanların dolandırıldığını görüyorum ve ne yazık ki kimse buna bir ses çıkartmıyor !

Günümüzde bilinen ve firmalaşmış bir çok seo firmaları dahil, ufak çaplı link satışı ve tanıtım yapan kişilerin bir çoğu insanların ümitleri karşısında açıkça para sömürüyor ve neredeyse yaptıkları iş ile hem paranızı alıyor hemde sitenize zarar veriyorlar.

Bende bu güne kadar bir çok link, tanıtım yazısı, seo paketleri aldım. Aldığım hiç bir paket derdime derman olmadı. Ne zaman kendi seo mu kendim yapmaya başladım işte o zaman para kazanmaya başladım. Tabi ilk başlarda bende çok yanlışlar yaptım ama zamanlar doğruyu yanlışı görüyorsunuz ve bunları öğreniyorsunuz.
Okumaya devam et

humansTXT-nedir

Title ve Description Güncellemeleri

Merhaba arkadaşlar; bir arkadaşımın sorusu “Google Indexledikten Sonra Title Ve Description Güncellersem Problem Olur mu ?” üzerineydi. Şimdi aklımız yettiğince johny Sins’i tanıdığımız kadarıyla bu tip pozisyonları sevmiyor efendim. Açık açık sevmiyorum diye de belirtiyor. Siz 2005’te mi yaşıyorsunuz diyor ? Hulogggggg
Okumaya devam et

SEO ve SEM

Antalya Web Tasarım

Merhaba arkadaşlar, Geçen gün antalyada iken google arama motorunu kullanarak Antalya web tasarım kelimesinde arama yapmak istedim. Ancak, Antalya web tasarım kelimesinde çıkan ilk sayfadaki siteler pekte iç açıcı değildi. Neden Ferdikucuk.com antalya web tasarım kelimesinde ilk sayfa gelmesin ki ? diye düşünmeye başladım.
Okumaya devam et

Google Chrome Pagerank Eklentisi

Google chrome pagerank eklentisi ile ziyaret ettiğiniz sayfaların pagerank değerlerini görebilirsiniz. Ana sayfa ve tüm alt sayfaların ayrı ayrı pagerank değerlerini googlechrome pagerank eklentisi ile görmeniz mümkün.

Google chrome pagerank eklentisini yüklemek için tıklayınız. Site site pagerank değerlerini görmek için gezmenize gerek yok Google chrome ile internette sörf yaparken girdiğiniz tüm sitelerin pagerank değerini araç çubuğunun sağ köşesinde görebilirsiniz. Okumaya devam et