Kategori arşivi: Whmcs

WHMCS 5.2.7 SQL Injection Açığı

Merhaba arkadaşlar, Birçok arkadaşımızın kullanmış olduğu WHMCS web hosting yönetim sisteminin her ne kadar güvenli olduğu söylensede bir çok soruda akıllarda soru işareti bırakmaktadır. Örneğin; Whmcs Güvenlik açığı varmıdır.
Whmcs SQL Injection Açığı varmıdır gibi.
Okumaya devam et

Whmcs Güvenlik Açıklarını Kapatmak

Whmcs Kullanan arkadaşlarımız için Whmcs güvenliği için bir kaç ipucu vermek istiyorum. Aslında benim bulmuş olduğum whmcs açıkları olmasada siz değerli arkadaşlarımla daha güvenli bir whmcs kullanmak için paylaşmak istiyorum.
Whmcs; Aslında güncel sürümleri kullanarak bir takım saldırı yöntemlerinin önüne geçebiliyoruz ancak biz yinede tedbiri elden bırakmayarak bir kaç manuel güvenlik önlemini alalım.
Okumaya devam et

Whmcs Language Folder Not Found Hatası Çözümü

Merhaba arkadaşlar son günlerde bir proje için Whmcs Teması yapmaya başladım ancak bir kaç güvenlik önlemi almak adına Whmcs admin yolunu değişmiştim. Az önce whmcs admin panele girmek istediğimde Language Folder Not Found hatasını aldım.
Language Folder Not Found Hatasının genel nedeni Dil klasörünü bulamaması. Sorun admin panele girerken yaşandığı için aklıma ilk gelen panel yolunu yanlış değiştirmiş olmamdı. Okumaya devam et